Фјури не сакаше да го погледне Усик во очи пред спектаклот (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тајсон Фјури ќе се соочи против Александер Усик во сабота во борбата за обединување на шампионските титули во бокс во тешка категорија.

Борбата ќе се одржи во Ријад, Саудиска Арабија, а Фјури е шампион според ВБЦ-верзијата додека Усик е првак според ВБА, ИБФ, ВБО и Ринг.

Пред мечот се одржа прес-конференција и соочување, но интересно е тоа што Фјури не сакаше да го погледне Усик во очи пред спектакуларната борба.

Фјури во кариерата оствари 34 победи, едно реми и ниту еден пораз и се надева дека ќе оствари уште еден триумф.