Фоден замина од кампот на Англија – позната е причината!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот репрезентативец Фил Фоден го напушти тренинг-кампот на неговата селекција, а „Дејли Мејл“ ја откри и причината за потегот на талентираниот фудбалер.

Првичните информации беа дека Фоден се вратил во татковината поради семејни проблеми, но потоа беше откриено дека причина за тоа е радосна вест.

Фоден ќе го дочека своето дете со вереничката и поради тоа сака да биде присутен на породувањето.