Франк Де Бур прв кандидат за превземање на паднатиот гигант


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Во повеќе вести за иднината на славниот италијански гигант Милан, стигна нова која ја здрма јавноста во Италија.

Имено, сеуште не е познато кој ќе биде тренер на Милан за следната сезона, но е познато дека таа информација ќе биде позната од 4 до 8 јули кога треба да биде потпишан договорот за продажба на клубот.

Како што денеска пренесоа италијанските медиуми, најблизок до клупата на Милан е тренерот кој никако не се споменуваше како можно решение, а тоа е холандскиот стручнак Франк Де Бур.