Фудбалер на Милан на тренинг влегол во конфликт со тренерот Џампаоло

Фудбалерот на Милан, Лукас Пакета бил инволвиран во инцидент со тренерот Марко Џампаоло на тренингот на „росонерите“.

Милан загуби на првиот натпревар од сезоната против Удинезе, но потоа ја победи Бреша, а славеше и против Верона минатиот викенд.

„Скај Италија“ пренесува дека сепак, во Милан не цутат рози затоа што атмосферата на тренинзите е напната. Истата кулминирала со инцидентот меѓу Џампаоло и Пакета.