Фудбалерите на Реал Мадрид наскоро ќе ги започнат припремите за новата сезона сезона.


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Реал минатата сезона дојде до титулата во шампион на Европа и навивачите на “Кралскиот клуб” се надеваат дека овој клуб ќе ја одбрани титулата.
Во јавноста се појави слика од гостинската гарнитура дресови на Реал, а навивачите се воодушевени.