Георгина го покажа заводливото тело, па доби коментар од сопругата на Меси (Фото)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Атрактивната вереничка на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез на социјалните мрежи објави две фотографии од теретана и притоа ја покажа заводливата фигура.

Фотографиите ги воодушевија нејзините фанови, но и сопругата на Лионел Меси, Антонела Рокузо, кој ѝ коментираше на Георгина.

Меси и Роналдо се големи ривали, но исто така се почитуваат меѓусебе, а почит има и меѓу нивните поубави половини.

Георгина во црна опрема објави фотографија од теретана и собра повеќе од два милиони лајкови за краток период, додека Георгина и остави коментар на нејзината пријателка дека изгледа фантастично.