Германците објавија петиција – над 350.000 навивачи бараат да се повтори мечот со Шпанија!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Големо незадоволство владее кај Германците по елиминацијата од Шпанија на Европското првенство (ЕП).

Навивачите не се среќни затоа што немаше реакција од судиите поради играта со рака на Марк Кукуреља во казнениот простор на Шпанија.

Германците објавија петиција на која беа собрани над 350.000 потписи за да се повтори натпреварот, но такво нешто нема да се случи.