Го нарекуваа паразит, а тој одговори со одлични голови: Бејл е подготвен да објави голема вест


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Одличниот 32-годишен фудбалер Герет Бејл е отпишан во Реал Мадрид и нема да го продолжи договорот со шпанскиот гигант, па така по девет години ќе си замине од екипата.

„Марка“ често го нарекуваше Бејл дека е „паразит“, кој се збогатл на сметка на клубот, односно дека не направил ништо за да ѝ помогне.

Бејл не добива премногу шанса кај тренерот Карло Анчелоти, не може да покаже што знае, но затоа во репрезентацијата игра фантастично.

Тој во баражот за пласман на Мундијалот во Катар постигна два спектакуларни голови во мечот против Австрија и обезбеди финале.

Токму тој меч може да му биде последен во кариерата на Бејл, затоа што наводно планирал да ја заврши кариерата ако Велс не избори пласман на Мундијалот во Катар. За екипата на Реал Мадрид во претходните девет години настапи на 256 меча и пристоа постигна 106 голови.