Ѓоковиќ е машина – никој не може да го запре (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ повторно го покажа неговиот карактер по тешката повреда и операцијата по Ролан Гарос.

Медицинските екипи предвидуваа дека Ѓоковиќ ќе мора да паузира до Олимписките игри во Париз, но Србинот веќе се врати на тренинг и тренира со полн интензитет.

Србинот има тренинзи со висок интензитет и се очекува да настапи на Вимблдон, по што ќе игра и на Олимписките игри во Париз.