Ѓоковиќ го освои Вимблдон, па се расплака како мало дете (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со одлична игра во финалето го совлада Ник Кирјос и така стигна до седмиот трофеј на Вимблдон, по што го совладаа емоциите, па се расплака како мало дете.

Ѓоковиќ конечно заигра на врвно ниво, иако се соочуваше со големи проблеми оваа сезона, но сепак стигна до титула на третиот гренслем-турнир во сезоната.

Србинот има 21 трофеј од гренслем-турнирите, додека пред него е само Рафаел Надал со еден повеќе, а Роџер Федерер има еден помалку.