Голем пресврт: Љајиќ во торински клуб, но не кај Михајловиќ


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Српскиот фудбалер Адем Љајиќ многу брзо може да стане фудбалер на торинскиот клуб, но не не на Торино како што пред тоа се најавуваше, веќе на многу познатиот Јувентус.

Најтрофејната италијанска екипа испрати официјална понуда за Адем Љајиќ, а останува да видиме дали таа ќе биде прифатена. Српскиот фудбалер се одлучи да ја одбие понудата на Синиша Михајловиќ и да стане нов фудбалер на Торино, а италијанските  медиуми пренесуваат дека веројатно ќе игра за актуелниот шампион на Италија од наредната сезона.

Во минатата година помина на позајмица во Интер, но Нероарѕите одбија да потпишат договор со него. Поради тоа се врати во Рома, каде што истотака не го сакаат, но очигледно Масимилиано Алегри примети дека Адем Љајиќ може од Адем да искористи нешто и за својата екипа.