Голем трансфер на повидок – Интер купува Аргентинец


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Според италијанските медиуми, Интер е заинтересиран за доведување на Ерик Ламела.

Нероазурите се спремни да платат 35 милиони евра за фудбалерот за врска на Тотенхем.

Втората опција е размена на фудбалери, Интер ќе го даде Џејсон Муриљо, Марсело Брозовиќ и пари.

Ламела има играно во Серија А, а во Тотенхем стигна во 2013-та година од Рома.