Голема одлука на кралскиот клуб – Ги одбиваме сите понуди, Мората останува во Мадрид


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Реал одлучи да каже „не“ и на понудата од Челси вредна 60 милиони евра и пропушти шанса да ги дуплира парите вложените за неговото враќање во Шпанија.

Важна одлука во Мадрид – Алваро Мората останува во кралскиот клуб. Кралскиот клуб одлучи да ги одбие сите понуди за напаѓачот, соопшти Марка.

Кралскиот клуб прво одреди понуда од 75 милиони евра за досегашниот напаѓач на старата дама, но Флорентино Перез после разговорот со Зидан одлучи да не го стави на трансфер листата.