Големо засилување во Торино: Дани Алвеш успешно ги заврши медицинските прегледи


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Репрезентативецот на Бразил и довчерашен играч на Барселона Дани Алвеш денеска ги одработи лекарските прегледи во Ј Медикал, и во текот на денот и официјално стана нов играч на торински Јувентус.

Одличниот дефанзивец стигнува како големо засилување во Торино, а на аеродромот го дочекаа неколку стотина навивачи на Старата дама.

Дани Алвеш е второ засилување во ова лето кое дојде во Јувенту. Пред неколку дена редовите на актуелниот шампион на Италија го засили и Миралем Пјаниќ