Гори Оклахома – Се палат дресовите на Дурент


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Навивачите на Тандер почнаа да ги палат дресовите после одлуката на суперѕвездата да се пресели во Голден Стејт.

Таков земјотрес НБА не памети. После 9 години поминати во Оклахома, Дурент ја запали Америка со тоа што се пресели во Оукленд.

Навивачите на Оклахома не му простија на човекот за кој веруваа дека може да ги однесе до НБА прстен.