Грин по поразот од Бостон: Како играв? Како го*но! (Видео)

Голден Стејт вориорс го загуби третиот меч во финалето на НБА-лигата, а не е чудно тоа што се случи со оглед на настапот на Дрејмонд Грин, кој разочара.

Додека Стеф Кари и Клеј Томпсон беа одлични на теренит, Грин немаше свој ден, па го заврши мечот со два поени, четири скокови и две асистенции, а по 34 минути на паркетот мораше да излезе од него поради големиот број на личи грешки.

„Како играв? Како го*но. Мислам дека во ниту еден момент не го пронајдов својот ритам на двете страни. Ќе мора да го поправам тоа“, кажа Грин.

Следниот меч меѓу екипите се игра во Бостон меѓу петок и сабота од 3.00 часот, а во моментов селтикс водат со 2-1.