„Гробари“ и „Делии“ се испотепаа пред дербито во Белград (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денеска од 18 часот е закажано дербито меѓу Црвена Звезда и Партизан, а навивачите на двете екипи не пропуштија можност да се пресметаат низ улиците на Белград.

Српските медиуми пишуваат дека во тепачката учествувале над 300 навивачи, а биле употребени камења, цигли, палки и пиротехника.