Хабиб му го остави појасот: Ова е идниот шампион во УФЦ… (ВИДЕО)

Интересна сцена се случи на синоќешната прес-конференција по УФЦ 242-настанот. Ислам Макачев стигна до 28. победа во кариерата.

Пред новинарот излезе Макачев, кој во една од борбите го совлада Дави Рамос, а тој е тимски колега на Хабиб Нурмагомедов.

Бидејќи се борат во иста категорија, Ислам сигурно нема да го нападне појасот, но Хабиб со сигурност тврди дека Макачев ќе биде иден шампион.

Тоа го порача Хабиб на синоќешната конференција и порача:

„Идниот шампион…“, кажа Хабиб.

Макачев во кариерата има еден пораз, откако во 2015 година загуби од Адриано Мартинс во вториот меч во УФЦ, а сега има резултат 18-1.