Хаос во Германија: Навивач со албанско знаме провоцирал во фан-зоната на Србија (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неколку инциденти се случија пред вечерашниот меч меѓу Србија и Англија, а во кои беа вклучени српски и албански навивачи.

По тепачката во центарот на Геленкирхен во еден од локалите, инцидент се случи и во српската фан-зона.

Медиумите пишуваат дека еден навивач влегол со албанско знаме во фан-зоната на Србија, по што се случил хаос.