Хатем Бен Арфа потпиша за францускиот гигант


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Францускиот фудбалер, Хатем Бен Арфа е нов фудбалер на ПСЖ.

Овој 29-годишен минатата година се врати на големата сцена, а за одличните натпревари награда стигна.

Бен Арфа минатата сезона одигра 34 натпревари во Лига 1 каде постигна 17 погодоци. Неговата Ница заврши на четвртото место заблагодарувајќи му него.

Бен Арфа потпиша 2-годишен договор со ПСЖ, финансиските детали не се познати, а тој ќе го носи дресот со број 21.