Хорфорд избра и тоа поради навивачите


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Центарот на Атланта се пресели во најтрофејниот клуб иако Хокс сакаа до последен момент да го задржат.

Ал Хорфорд е нов играч на Селтикс. Тоа е фантастична вест за Бостон, ОЛ-Стар центарот потпиша 4-годишен договор вреден 113 милиони долари.

Атланта после доведувањето на Хауард сакаше да го трејдува Милсап и да отвори место за останување на Хорфорд, но тој се одлучи за Бостон.

Кога Атланта победуваше имаше празни места. Се сеќавам како со воодушевување ми зборуваше кога во Бостон губат 15 разлика навивачите се посилно навиваат за својот тим“, изјави Тито Хорфорд.

Неговиот син Ал четири пати играше на Ол-Стар и ќе биде огромно засилување за Бостон.