Хорор деби за Вермален во Рома

Долго чекаа навивачите на Рома за доаѓањето на Вермален во Рома. Секојдневно медиумите и порталите се полнеа со новости за преминувањето на Вермален од Барселона во Рома.

Вермален пристигна и дебито го има во квалификации за ЛШ против Порто, но ова треба и Вермален и фановите што побрзо да го заборават.

Вермален на Драгао издржа само 13 минута и доби два жолти картони што го исклучија од игра.

Ова деби помина доста неславно..

 

Thomas Vermaelen Horror Foul Red Card HD… by Zkrisz