Хозе Антонио Рејес има нов клуб


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Поранешниот фудбалер на Севиља потпиша за Еспањол.

Еспањол соопшти дека доби ново засилување, а тоа е Хозе Антонио Рејес кој потпиша 2-годишен договор.

Тој после 253 натпревари ја напушти Севиља со подигната глава, но ќе остане во Примера.

Во Еспањол пред Рејес стигна Роберто Хименез од Олимпијакос. Рејес минатата сезона одигра 24 натпревари во Примера и постигна 1 погодок.