Хрватите збеснаа по поразот од Шпанија, па фрлаа телевизори (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хрватска загуби на почетокот на Европското првенство (ЕП) со убедливи 0-3 од Шпанија, а тоа ги изнервира навивачите.

Дел од навивачите не можеа да се помират со поразот, па настрадаа нивните телевизори. Едно од видеата ни пристигнува од Шибеник.