И Манчестер Јунајтед се подготви за Премиер лигата одигрувајќи меѓусебен натпревар на „Олд Трафорд“ (Фото)

Откако вчера Тотенхем на својот стадион одигра натпревар со играчите од својот тим, денес инсајдерски дуел одиграа и фудбалерите на Манчестер Јунајтед.

Оле Гунар Солскјер избра два тима кои се соочија меѓусебно на „Олд Трафорд“, а интересно беше да се види дека Пол Погба и Бруно Фернандеш играаво различни тимови.

Сезоната во Премиер лигата продолжува на 17 јуни, а Манчестер Јунајтед првиот натпревар го игра на 19 јуни на гости во Лондон токму кај Тотенхем.