Ибрахимовиќ си го честиташе роденденот со Ферари од 2,2 милиони евра (Фото)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ денеска полни 41 година, а уште еднаш покажа дека знае да ужива во животот.

Ибрахимовиќ си го купи најубавиот подарок на себе, па реши да се почести со Ферари, односно моделот „Дејтон СП3“, кој чини 2,2 милиони евра.