Играч постави неверојатни услови кои Манчестер Сити НЕ МОЖЕШЕ да ги плати!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Пјер Обамејанг можеше да премине во англиската Премиер лига до крајот на овој преоден рок.

Потенцијлната ѕвезда во преодниот рок секако е Пјер Емерик Обамејанг.

Фудбалерот на Борусија од Дортмунд беше еден од најдобрите играчи во Бундеслигата во сезоната позади нас, заинтересирани се голем дел од богатите клубови, а меѓу нив најмногу е Манчестер Сити.

Пробаа Граѓаните по секоја цена да го имаат во своите редови, но тој на крајот постави неверојатни услови.

Бараше 12 милиони евра годишно што е просто неверојатна сума, плус 10 милини на неговиот агент.

Клубовите пред тоа се договорија околу цената, но според мислењата на челниците на Манчестер Сити Обамејанг бара премногу и со него завршија во овој преоден рок.

Сега Обамејанг се сврте во преговори со други клубови, како и со Дортмунд околу потпишување на нов договор.

Англиските медиуми во денешните изданија пишуваат дека за Обамајанг заинтересирани се Арсенал и Манчестер Сити и дека двете екипи ќе се борат за неговиот потпис.