Икарди сакаше како Меси и Суарез, но се посрамоти за сите пари (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Аргентинецот Мауро Икарди нема да го памети најдобро мечот против Истанбулспор затоа што се посрамоти при еден пенал на Галатарасај.

Галатасарај доби пенал во 37. минута, а Актуркоглу доби шанса да го изведе, по што кратко додаде до Икарди кој го промаши цел гол.

Овој потег потсети на голот на Меси и Суарез од пред седум години кога играа во Барселона.