Интер ќе тргне по потписот на најдобриот стрелец во историјата на Наполи


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Италијанскиот вицепрвак Интер летово сака да се ослободи од Алексис Санчез, кој има голема плата, но не ги оправда очекувањата, по што ќе тргне по потписот на одличниот Дрис Мертенс.

Интер неодамна се засили со Ромелу Лукаку, кој се врати во Милано на позајмица по неуспешната авантура во Челси, а наскоро може да добие друштво во нападот.

Италијанските медиуми пишуваат дека најдобриот стрелец во историјата на Наполи, Мертенс би можел да го засили Интер, откако неодамна го напушти Наполи по девет години.

Мертенс има 35 години и може да игра уште една или две сезони, додека неговата плата ќе биде многу помала од таа на Санчез во моментов.