Историја: Олимпијакос ја совлада Фиорентина и освои прв европски пехар (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерите на Олимпијакос триумфираа против Фиорентина со 1-0 во финалето на Конференциската лига и испишаа историја.

Единствениот гол на натпреварот беше дело на Ајуб Ел Каби дури во 116. минута, кога со глава го матира Терчано.

До крајот на мечот Фиорентина се обиде да стигне до израмнување, меѓутоа не успеа во своите обиди.