Италија ослабена во дуелот со Германија


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Како што пренесуваат италијанските медиуми, Даниеле Де Роси најверојатно поради повреда ќе го пропушти натпреварот на Аѕурите против Германија, во четвртфиналето на ЕВРО.

Де Роси го пропушти тренингот во вторникот и речиси сигурно ќе пропушти натпреварот со Германија, кој се игра во сабота од 21:00 часот во францускиот град Бордо.

Лекарот на селекциајта на Аѕурите Кастелаци во среда ќе соопшти каква е ситуацијата со Де Роси.