Италијански репрезентативец побара трансфер во Наполи


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Италијански репрезентативец е на чекор од Наполи.

Фудбалерот на Лацио Антонио Кандрева побара од својот клуб да му одобрат трансфер во Наполи.

Клубот од Неапол наводно понуди 25 милиони евра за 29-годишниот играч и наскоро би требало да ја заврши работата.

„Кандрева побара од клубот да му одобри трансфер и ја изрази својата желба со цел да имаме време да му пронајдеме замена“, потврди спортскиот директор на Римјаните Игли Таре.

Покрај  Наполи, интерес за Кандрева покажааа Интер и Челси.