Италијанските медиуми: Пјаца на чекор до Јувентус  


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Играчот од средниот ред на Динамо Загреб, Марко Пјаца го избрал Јувентус, пренесува италијански Скај Спорт.

Јувентус наводно на Пјаца му понудил исти услови како и Милан, Пјаца се одлучил за Старата дама пред се поради учеството во ЛШ.

Наводно големо влијание на овој трансфер имал и напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ кој успеал да го предомисли Пјаца.

Динамо за овој тррансфер, кој за брзо време ќе биде решен, ќе добие 25 милиони евра.