Изненадување – 39 годишен голман пристигнува во Ливерпул?!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Изненадување – 39 годишен голман пристигнува во Ливерпул?!

Искусниот голман тренира со екипата на Ливерпул

Јирген Клоп е во потрага по трет голман, а искусниот Австриец, Александар Манингер, би можел да ја зголеми конкуренцијата на Симон Мињоле и Лорис Кариус.
Англиските медиуми шпекулираат дека Клоп на Манингер би можел да му понуди едногодишен договор и местото трет голман.

Манингер до 2012 година беше во Аугусбурф, претходно четири години беше резерва на Буфон во Јувентус.

Исто така во кариерата бранеше за Ред Булс Салзбург, Удинезе, Болоња, Торино, на почетокот од својата кариера беше член и на Арсенал.

За репрезентацијата на Австрија настапи на 33 натпревари.