Јокиќ даде смешен кош, па се изнервира и му се развика на – судијата!


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Српскиот кошаркар Никола Јокиќ уште еднаш покажа зошто ја заслужува МВП-титулата, откако го предводеше Денвер нагетс до триумф против Филаделфија со 114-110.

Мечот воопшто не беше лесен затоа што водеше битка против најголемиот ривал Џоел Ембид, а во завршницата Србинот имаше дуел со противникот при што постигна смешен кош, а потоа не го прослави, туку му се развика на судијата.