Јокиќ импресионира и позната актерка во филмови за возрасни


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го воодушеви САД со неговите настапи за Денвер нагетс со кој обезбеди место во големото финале во НБА-лигата.

Голем број познати личности испратија поддршка кон Србинот, а меѓу нив е и американската актерка од филмовите за возрасни, Лиза Ен.

„Никој не веруваше дека серијата ќе заврши толку брзо. Тоа е чудно и бизарно. И сега Денвер има девет дена за одмор, што ќе им помогне во финалето“, кажа актерката.