Јокиќ не играше на СП, ама славеше со неговите сонародници (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Србите имаа спектакуларен пречек за српските кошаркари и Новак Ѓоковиќ во Белград, а таму пристигна и ѕвездата на Денвер нагетс, Никола Јокиќ.

Иако Јокиќ не играше со неговите сонародници на Светското првенство (СП) во кошарка, сепак на прославата беше највесел.