Јута го трејдуваше Треј во Вашингтон


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Јута го трејдуваше Треј Брк во Вашингтон Визардс.

Поранешниот клуб на Треј ќе го добие вториот пик за возврат од Вашингтон.

9-тиот пик на драфтот во 2013-та година беше стартер, но кога стигна Снидер го седна на клупата.

Минатата сезона Брк имаше учинок 10.6 поени, 2.3 асистенции во 21.3 минути по натпревар.