Јувентус доведе само две засилувања, а веќе изгледа фантастично


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Алегри ги склопува коцките за новата сезона.

Јувентус ова лето го ангажираше најдобриот играч од средината во Серија А, Миралем Пјаниќ, додека од Барселона пристигна Дани Алвеш.

Еве како изгледа италијанскиот шампион со двајцата новајлии.