Јувентус го претстави резервниот дрес и ги изненади фановите (ВИДЕО)


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Јувентус официјално го претстави резервниот дрес за следната сезона, а според првите коментари на фановите, може да се заклучи дека тие се задоволни со неговиот изглед.

Резервните дресови на „Старата дама“ за следната сезона ќе бидат темни со сребрени ленти и детали.

Дресот изгледа одлично, како што напишаа и во промотивното видео, а сигурно навивачите со нетрпение чекаат да го купат новиот дрес.