Јувентус идентификуваше шест фудбалери како примарни трансфер цели


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„Кориере дело Спорт“ пренесе дека од таборот на Јувентус во летниот преоден рок сакаат да донесат најмалку четири фудбалери со кои ќе ја нападнат Лигата на шампионите.

Во таборот на „бјанконерите“ со сигурност ќе пристигне еден стопер, а први фаворити за оваа позиција се Рафаел Варан и Костас Манолас.

Ке има промени и во средниот ред каде се очекува да пристигне Иско кој не е во плановите на Зинедин Зидан, а опција за Јуве се и Федерико Киеза и Тангуј Ндомбеле.

Клубот од Торино ќе тргне и по услугите на Жоао Феликс од редовите на Бенфика кој игра феноменална сезона во португалскиот клуб.