Јувентус ја „оживува“ кариерата на фудбалер на Реал Мадрид


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Медиумите во Колумбија пренесуваат дека Јувентус е заинтересиран во своите редови да го донесе Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Родригез не е во преден план кај Зинедин Зидан, па многу веројатно ќе ја промени средината во летниот преоден рок.

Јувентус ќе се обиде да го ангажира за да ја оствари желбата на Кристијано Роналдо кој сака повторно да заигра со колумбискиот фудбалер со кого се во пријателски односи.