Кајри Ирвинг се враќа на паркетот

Доколку продолжи сезоната во НБА лигата, Бруклин Нетс би можел да влезе во продолжение на сезоната значително засилен.

Ирвинг го навести враќањето на Инстаграм по тешката повреда на рамената и операцијата.

Поранешната sвезда на Кливленд Кавалирс и Бостон Селтикс, по проблемите со рамената, се реши на операција, која беше извршена во март. Должината на рехабилитацијата требаше да трае малку подолго од два и пол месеци, но се чини дека фантастичниот плејмејкер е подготвен да му помогне на Бруклин во борбата за плеј-офот подоцна во сезоната.

Се уште се чека закрепнувањето и првиот настап на уште еден одлична суперsвезда на овој тим, Кевин Дурант.