Како изгледаше почетокот на НБА-кариерата на Јокиќ? (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Српскиот кошаркар Никола Јокиќ заедно со Денвер нагетс ќе игра во големото финале на НБА-лигата и ќе се бори за шампионскиот прстен.

Јокиќ доминира на терените во најсилната кошаркарска лига, а на интернет се појави снимка од почетокот на неговата кариера во НБА-лигата.

Јокиќ беше избран на драфтот во 2014 година од Денвер како 41. пик, а во тој момент „ЕСПН“ даваше реклами.