Каква храброст: Навивач на Јунајтед се обложил на Ливерпул дека ќе добие титула!

Навивачот на Манчестер јунајтед, Тони Вард реши да верува дека Ливерпул ќе биде шампион и се обложи на него.

Тој вложил 55.000 фунти на почетокот на сезона, пари кои ги наследил од баба му која починала во 2017 година, а неодамна доби 91.000 фунти.

„Ливерпул ми изгледаше како екипата која ќе ја освои титулата. Планирам да потрошам дел од парите на квалитетен одмор, а остатокот ќе го задржам“, кажа 55-годишниот Ворд.

Тој признава дека бил загрижен поради прекинот на сезоната, иако ЛИверпул во тој момент имал 25 бодови повеќе од Манчестер Сити.