Кан се пошегува со Кристијано Роналдо


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Легендарниот германски голман, Оливер Кан се пошегува со ѕвездата на Португалија, Кристијано Роналдо.

Кан по повод тоа се огласи на Твитер, а успеа да се сети и на една своја фотографија од архивата.

Легендарниот голман под фотографијата напиш: “Многу кул, Кристијано. Селфи после натпреварот против Австрија. За среќа во мое време не постоеа паметни телефони со добри камери”.