Кин го посочи главниот виновник за поразот на „ѓаволите“ на „Вембли“ (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Манчестер јунајтед загуби со 1-2 во финалето на ФА-купот од Манчестер сити, а повторно мета на критичарите беше голманот Давид Де Хеа.

Де Хеа има договор до крајот на сезоната со „ѓаволите“ и се обидува да добие нов, но останува да видиме длаи ќе се случи тоа по новиот бран критики.

Џејми Карагер посочи дека Де Хеа бил главен проблем на Јунајтед, а Рој Кин смета дека шпанскиот чувар на мрежата морал подобро да интервенира при вториот гол на Илкај Гундоган.

„Видовме уште една глупост, но тоа е една од големиот број кои се случија досега. Постојано го велам истото. Голман од светска класа ќе го одбрани ова“, вели Кин.