„Кога ќе бидам стар и дебел, ќе им раскажувам на децата дека играв добра кошарка“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Српскиот кошаркар Никола Јокиќ по вторпат беше избран за МВП во НБА-лигата, а посебно изненадување му беше направено во Сомбор, каде што во друштво на пријателите ја доби наградата.

Јокиќ даде интервју по примањето на наградата и ги кажа своите впечатоци по добивањето на признанието.

„Сега не размислувам за тоа, но кога ќе бидам стар и дебел, сигурно ќе се сетам на успесите и ќе им раскажувам на децата дека играв добра кошарка. Сите знаат дека сум истиот човек и ќе останам ист и по наградата“, вели Јокиќ.