Кој е овде луд? Три автогола за 30 минути, два ги постигна ист фудбалер! (ВИДЕО)

Нема одмор, по ЛШ не чека супер викенд: Тука е и Фантази! ↓↓↓

На натпреварот од Копа Либертадорес, кој беше одигран минатата ноќ беше забележана чудна ситуација.

Сан Хозе на свој терен ја пречека екипата на ЛДУ Квита и одигра 3-3, а мечот донесе многу возбудувања, добри потези, но и чудни контроверзни моменти.

Гостите поведоа во 25. минута преку Анангоно, а во 30. минута домаќините израмнија преку Саисидо, а потоа следуваше чуден период во мечот во кој беа забележани три автогола по ред.

Прво Мена во 40. минута ја погоди својата мрежа и гостите поведоа со 2-1. Во 69. минута Мена по катастрофалната грешка го постигна својот втор автогол и на овој меч.

Само две мнути подоцна беше забележан и третиот автогол, а го постигна Круз за 2-3. Додека Рамалто во 77. минута ги постави конечните 3-3.