Кој ќе уплати 160 милиони може да го земе Французинот


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Италијанските медиуми соопштија дека е одредена цената за еден од најдобрите фудбалери за врска.

Кој ќе уплати 160 милиони евра ќе може да преговара со Погба.

Таа информација ја пренесе ЕСПН.

Тоа секако дека би бил трансфер рекорд, а двата најскапи трансфери во историјата на фудбалот се исто така дело на кралскиот клуб и не би требало да не чуди да се обиде да го доведе овој фудбалер.

Зинедин Зидан е тој кој инсистира на доведување на Погба иако ги имаа Тони Крос и Лука Модриќ.

Да потсетиме, мадридскиот гигант ја здрма фудбалската јавност кога кај себе од старата дама го доведе Зинедин Зидан за тогаш рекордни 75 милиони евра.